اطلاعات تماس
ایمیل:
info@mohaajer.org
شماره تماس واتساپ:
+۹۸.۹۳۶.۶۰۶.۳۶۳۲
دفاتر ایران
تهران، خیابان میرداماد، روبروی اداره ثبت شرکتها،
پلاک ۳۴۴، واحد ۲
شماره تماس: +98.21.2227.1553

تبریز، خیابان شریعتی جنوبی، بارون آواک، جنب کوچه کلیسا، پلاک ۳۹
شماره تماس: +98.41.3555.2835
دفتر آمریکا
2372 Morse Ave, Irvine
CA 92614

شماره تماس: +1.949.385.2703

4 شرط مهم برای شرکت در برنامه استارتاپ کانادا

یکی یا شاید بهترین روش برای مهاجرت به کانادا، مهاجرت از طریق استارتاپ است. افرادی که به این روش برای مهاجرت به کانادا اقدام می‌کنند، در کمتر از یک سال اقامت دائم کشور کانادا را نیز دریافت خواهند کرد.

با این حال شرکت در برنامه استارتاپ کانادا، قوانین و قواعدی دارد و افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را از این طریق دارند، باید شرایط لازم را داشته باشند. حال سوالی که پیش می‌آید، این است که شرایط شرکت در برنامه استارتاپ کانادا چیست؟

در حالت کلی برای مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ باید 4 شرط را داشته باشید. برای آشنایی با 4 شرط شرکت در برنامه استارتاپ کانادا، توصیه می‌کنیم که این مقاله را بخوانید تا با بررسی شرایط خود، بهترین و مناسب‌ترین روش مهاجرتی را انتخاب کنید.

شرایط مهاجرت از طریق برنامه استارتاپ کانادا

از مهم‌ترین شرایط برای مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

1- داشتن یک ایده یا کسب‌وکار واجد شرایط

متقاضیان شرکت در برنامه استارتاپ کانادا باید یک ایده نوآورانه و بسیار کاربردی داشته باشند که قابلیت اجرایی شدن و رشد را داشته باشد. طبق طرح تجاری ارائه شده:

·       متقاضی باید دارای حداقل 10 درصد از حقوق رای (مرتبط با تمام سهام شرکت) باشد. حداکثر 5 نفر می‌توانند با این ایده و کسب‌وکار اقدام به دریافت ویزای استارتاپ کانادا کنند.

·       متقاضیان و سازمان تعیین شده باید حداقل 50 درصد از کل حقوق رای را در اختیار داشته باشند.

·       در زمان دریافت اقامت دائم، متقاضی باید در داخل کشور کانادا به صورت فعال و مستمر، کسب‌وکار خود را مدیریت کند و این شرکت در کانادا ثبت شده باشد.

برنامه استارتاپ کانادا
شرایط مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ

بیشتر بخوانید: 5 حوزه از حوزه های پرطرفدار استارتاپ در کانادا

2- دریافت نامه حمایت از سازمان‌های مورد تایید کانادا

متقاضیان شرکت در برنامه استارتاپ کانادا باید یک نامه پشتیبانی از یکی از سازمان‌های حامی استارتاپ که مورد تایید دولت کانادا هستند، دریافت کنند. برای دریافت این نامه، متقاضی باید سازمان حامی را متقاعد کند که ایده کسب‌وکاری او ارزش حمایت را دارد.

برای متقاعد کردن سازمان حامی، هر سازمان الزامات خاص خود را داشته و ممکن است که از متقاضی خواسته شود که مفهوم کسب‌وکار خود را شخصا ارائه دهد یا اینکه یک طرح تجاری دقیق داشته باشد.

در صورتی که متقاضی با یک سازمان حامی به توافق برسد، برای او نامه پشتیبانی ارسال خواهد شد و متقاضی باید برای شرکت در برنامه استارتاپ کانادا این نامه را ارائه دهد که نشان‌دهنده حمایت او از طرف صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر یا گروه سرمایه‌گذار فرشته و یا مرکز رشد کسب‌وکار است.

توجه داشته باشید که سازمان حامی یک گواهی تعهد را به اداره مهاجرت کانادا ارسال کرده و این نامه تعهد به همراه نامه حمایت مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

بیشتر بخوانید: سازمان‌های حامی استارتاپ در کانادا کدام‌اند؟

3- دانش زبان

یکی از موارد مهم در برنامه مهاجرتی، توانایی برقراری ارتباط در کشور کانادا است. متقاضی باید بتواند به یکی از زبان‌های انگلیسی یا فرانسوی در کشور کانادا ارتباط برقرار کند؛ بنابراین داشتن مدرک زبان از یکی از موسسات تایید شده، اهمیت بسیار زیادی در برنامه استارتاپ کانادا دارد.

متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ باید حداقل CLB 5 را داشته باشند. CLB سطح معیار زبان کانادایی است و برای هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی کاربرد دارد. با این معیار سطح زبان، توانایی فرد در 4 مهارت؛ گفتاری، نوشتاری، شنیداری و خواندن مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد.

برنامه استارتاپ کانادا
مهاجرت به کانادا

4- تمکن مالی

افرادی که متقاضی شرکت در برنامه استارتاپ کانادا هستند، باید مدارکی را ارائه دهند که نشان دهد این افراد توانایی تامین نیازهای مالی خود و خانواده تحت تکفل خود را دارند، در واقع به زبان ساده‌تر این افراد باید پول کافی برای گذراندن زندگی خود را حداقل تا 6 ماه داشته باشند.

مبلغ این پول به فرد و تعداد اعضای خانوادگی او بستگی دارد و هر سال از طرف اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا به روز رسانی می‌شود. در آخرین برآورد انجام شده، حداقل پول مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ طبق جدول زیر محاسبه شده است.

مبلغ مورد نیاز برای شرکت در برنامه استارتاپ کانادا
تعداد اعضای خانوادهمبلغ مورد نیاز (به دلار کانادا)
113310
216570
320371
424733
528052
631638
735224
برای هر یک نفر اضافه3586 دلار اضافه خواهد شد.

بیشتر بخوانید: ویزای استارتاپ کانادا و مزایای آن

جمع‌بندی

کانادا یکی از کشورهایی است که برنامه‌های بسیار زیادی برای جذب افراد توانمند و کارآفرینان دارد. یکی از اقدامات دولت کانادا برای جذب کارآفرینان، برنامه استارتاپ کانادا است که مزایای بسیاری داشته و یکی از سریع‌ترین روش‌ها برای رسیدن به اقامت دائم کانادا است.

افرادی که قصد دارند تا از طریق استارتاپ به کانادا مهاجرت کنند، باید شرایط لازم را برای این کار داشته باشند. در این مقاله 4 شرط عمده و مهم برای شرکت در برنامه استارتاپ کانادا را به شما نشان دادیم. در صورتی که شما هم به مهاجرت به کانادا فکر می‌کنید، ما در هلدینگ تجاری- مهاجرتی مهاجر به شما کمک می‌کنیم تا با شرکت در برنامه استارتاپ، یک مهاجرت امن و مطمئن را تجربه کنید.

برای دریافت مشاوره رایگان می‌توانید با تکمیل این فرم با کارشناسان مهاجر در ارتباط باشید.

منبع:

CANADA.CA

Author avatar
Mohaajer

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما از کوکی ها برای ایجاد بهترین تجربه کاربری استفاده می کنیم.
×

ارتباط با پشتیبانی USPVS

×