اطلاعات تماس
ایمیل:
info@mohaajer.org
شماره تماس واتساپ:
+۹۸.۹۳۶.۶۰۶.۳۶۳۲
دفاتر ایران
تهران، خیابان میرداماد، روبروی اداره ثبت شرکتها،
پلاک ۳۴۴، واحد ۲
شماره تماس: +98.21.2227.1553

تبریز، خیابان شریعتی جنوبی، بارون آواک، جنب کوچه کلیسا، پلاک ۳۹
شماره تماس: +98.41.3555.2835
دفتر آمریکا
2372 Morse Ave, Irvine
CA 92614

شماره تماس: +1.949.385.2703

معرفی 10 استارتاپ یونیکورن پزشکی در سال 2022

همان‌طور که می‌دانید، استارتاپ یونیکورن پزشکی، استارتاپی است که در زمینه پزشکی راه‌اندازی شده و علاوه بر موفقیت به ارزشی بیش از 1 میلیارد دلار رسیده است. حوزه بهداشت و سلامت یکی از بهترین حوزه‌ها برای راه‌اندازی استارتاپ به ویژه در کانادا است.

استارتاپ‌های زیادی در این حوزه چه در کانادا و چه در سایر کشورهای جهان راه‌اندازی می‌شوند؛ اما صرفا تمامی این استارتاپ‌ها موفق نمی‌شوند؛ به همین دلیل موفقیت یک استارتاپ و یونیکورن شدن آن یک اتفاق بسیار بزرگ محسوب می‌شود.

در ادامه این مطلب، از میان تمامی استارتاپ‌هایی که ایده اولیه آنها در حوزه سلامتی و بهداشت بوده و موفق عمل کرده‌اند، تصمیم داریم تا 10 استارتاپ یونیکورن پزشکی در جهان را معرفی کنیم. با ما تا پایان این مطلب همراه باشید.

استارتاپ یونیکورن پزشکی  و اهمیت آن در دنیا

امروزه ایجاد تغییر در مراقبت‌های پزشکی با توجه به نوآوری‎‌ها بیشتر شده و حامیان مالی نیز بیشتر بر روی این ایده‌ها تمرکز دارند. به خصوص بعد از شیوع بیماری کرونا و مشکلاتی که ایجاد شد، ایده‌های استارتاپی در حوزه سلامت و بهداشت اهمیت ویژه‌ای پیدا کردند.

طبق آماری که در اپریل سال 2022 منتشر شد، 92 استارتاپ یونیکورن پزشکی در دنیا وجود داشت که ارزشی بیش از 224 میلیارد دلار دارند و با توجه به اهمیتی که این حوزه برای سازمان‌های حامی دارد، پیش‌بینی می‌شود که شاهد افزایش این شرکت‌ها و کسب‌وکارها در جهان باشیم.

بیشتر بخوانید: منظور از استارتاپ یونیکورن چیست؟

استارتاپ یونیکورن پزشکی
پزشکی

10 استارتاپ یونیکورن پزشکی در سال 2022

از میان 92 استارتاپ یونیکورن پزشکی که قبلا به آن اشاره شد، 10 استارتاپ عبارت‌اند از:

·   Reify Health

استارتاپ Reify Health یک استارتاپ یونیکورن پزشکی است که در زمینه تسریع خدمات بالینی فعالیت می‌کند. این استارتاپ یک برنامه‌نویسی بر روی فضای ابری است و با یک شبکه سازی بین بیماران، خدمات پزشکی و خدمات بیمه، یک دسترسی سریع و پیشرفته را ایجاد کرده و خدمات بالینی اولیه را بسیار تسریع می‌کند.

·   Oura Health

Oura Health یک شرکت فنلاندی است که در زمینه فناوری سلامت فعالیت می‌کند. این شرکت از سال 2013 تاسیس شده و یک فناوری هوشمندانه برای تعادل بین استراحت و کار مفید ایجاد کرده است. این شرکت در سال 2020، جایزه «بهترین شرکت سلامت» را از جوایز بهداشت دیجیتال UCSF دریافت کرد.

·   Clarify Health

Clarify Health یک پلتفرم است که اطلاعات عمومی را به بیمار ارائه کرده و به پزشکان، شرکت‌های بیمه و مراکز درمانی این قدرت را می‌دهد تا تصمیمات مراقبتی بهتری بگیرند.

·       IntelyCare

استارتاپ Intelycare یک روش ارتباطی خوب با پرستاران واجد شرایط در شیفت‌های کاری است که مراحل بسیار ساده‌ای داشته و استفاده از آن بسیار راحت است.

·       NexHealth

این استارتاپ به متخصصان، مهندسان و بیماران در زمینه نوسازی شرکت‌ها، توسعه تجهیزات و همچنین آگاه سازی در زمینه مراقبت‌های پزشکی پیشرفته کمک می‌کند. هدف از این استارتاپ یونیکورن پزشکی تسریع پیشرفت مراقبت‌های پزشکی است.

·       Boston Gene Corporation

این استارتاپ در واقع یک معاینه مدرن است و به پزشکان کمک می‌کند تا با توجه به ویژگی‌های ارثی منحصربه‌فرد، رشد و محیط سرطان، شرایط بالینی و مشخصات بیمار، بهترین انتخاب‌های درمانی را داشته باشند.

·       Somatus

استارتاپ somatus یک استارتاپ یونیکورن پزشکی در زمینه مراقبت‌های کلیوی است که هدف آن مدیریت بالینی و نوآوری رو به رشد در زمینه تاخیر روند بیماری است. با استفاده از این استارتاپ می‌توان استفاده از کلینیک اورژانسی را کاهش داد و از طرفی با افزایش کیفیت و هماهنگی مراقبت، افزایش استفاده از روش‌های دیالیز خانگی و سرعت پیوند کلیه، گام‌های موثری در درمان بیماری‌های کلیوی برداشت.

·   Omada Health

Omada health یک استارتاپ یونیکورن پزشکی است که با هدف پیش‌گیری از دیابت، فشار خون بالا، مشکلات عضلانی بیرونی و همچنین سلامت عمومی فعالیت می‌کند.

·       Salio gen Therapeutics

این استارتاپ در حال افزودن کد ژنومیک‌های جدید بوده که بیماری‌های مختلف را درمان کند.

·       HaloDoc

هالودیک یکی دیگر از استارتاپ‌های یونیکورن پزشکی است که یک پلتفرم روی تلفن همراه بوده و از طریق اتصال میلیون‌ها بیمار به پزشکان مجاز، بیمه، آزمایشگاه‌ها و داروخانه‌ها، دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی را ساده‌تر می‌کند.

استارتاپ یونیکورن پزشکی
استارتاپ در حوزه پزشکی

جمع‌بندی

در بحث استارتاپ‌های یونیکورن یا تک شاخ، با استارتاپ‌هایی روبرو هستیم که توانسته‌اند از میان هزاران استارتاپ برخواسته و به ارزش بالای یک میلیارد دلار برسند. برخی از این استارتاپ‌های یونیکورن در حوزه سلامت و بهداشت فعالیت دارند و با توجه به اینکه حوزه بهداشت و سلامت (حوزه پزشکی) به ویژه بعد از کرونا یکی از بهترین حوزه‌ها برای ایده استارتاپی است، استارتاپ‌هایی که در این حوزه یونیکورن می‌شوند، بسیار مهم هستند.

در این مقاله ما سعی کردیم 10 استارتاپ یونیکورن پزشکی را به شما معرفی کنیم. این استارتاپ‌ها در کشورهای مختلف دنیا فعالیت می‌کنند. اگر شما نیز یک ایده استارتاپی در زمینه سلامتی دارید و تصمیم دارید تا در یکی از کشورهای مطرح دنیا آن را اجرایی کنید، کانادا یکی از بهترین کشورها برای این کار است.

برای مهاجرت و راه‌اندازی ایده خود، همین امروز اقدام کنید. ما در هلدینگ تجاری- مهاجرتی مهاجر به شما کمک می‌کنیم که یک مهاجرت امن و یک کسب‌وکار موفق داشته باشید.

منبع:

سلامت نیوز

Author avatar
Mohaajer

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما از کوکی ها برای ایجاد بهترین تجربه کاربری استفاده می کنیم.
×

ارتباط با پشتیبانی USPVS

×