اطلاعات تماس
ایمیل:
info@mohaajer.org
شماره تماس واتساپ:
+۹۸.۹۳۶.۶۰۶.۳۶۳۲
دفاتر ایران
تهران، خیابان میرداماد، روبروی اداره ثبت شرکتها،
پلاک ۳۴۴، واحد ۲
شماره تماس: +98.21.2227.1553

تبریز، خیابان شریعتی جنوبی، بارون آواک، جنب کوچه کلیسا، پلاک ۳۹
شماره تماس: +98.41.3555.2835
دفتر آمریکا
2372 Morse Ave, Irvine
CA 92614

شماره تماس: +1.949.385.2703

وام با بهره متغیر یا Adjustable rate Mortgage در آمریکا

یکی از مواردی که در سرمایه‌گذاری در آمریکا به ویژه در خرید ملک از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، توجه به وام با بهره متغیر یا همان Adjustable rate Mortgage است. این وام نسبت به وام‌های با بهره ثابت، بهره کمتری داشته و ویژگی‌های مثبت زیادی دارد. 

مخصوصا افرادی که قصد دارند به مدت کوتاهی در ملک خریداری شده بمانند، بهتر است که از rate Mortgage استفاده کنند؛ گرچه این وام نیز خطرات خاص خود را داشته و بهتر است که فرد با تمامی ویژگی‌های خوب و بعد ARM آشنا باشد. 

برای آشنایی بیشتر با ARM توصیه می‌کنیم که ادامه این مطلب را بخوانید. 

منظور از (ARM (Adjustable rate Mortgage چیست؟

Rate Mortgage یک وام با بهره متغیر است که بهره اولیه آن در بازه زمانی معینی ثابت مانده و بعد از آن تا پایان پرداخت هر سال تغییر می‌کند. با افزایش بهره وام مبلغ اقساط ماهانه آن نیز افزایش خواهد یافت. 

معمولا مبلغ اولیه بهره این وام نسبت به وام با بهره ثابت کمتر بوده و فرد ماهانه مبلغ کمتری پرداخت خواهد کرد. این وام برای افرادی که قصد دارند مدت کوتاهی در منزل خود بمانند، بسیار مناسب است؛ زیرا آنها قبل از اینکه مبلغ بهره وام و اقساط آن افزایش یابد، این خانه را خواهند فروخت. 

با این حال بهره این وام با افزایش حقوق و گذر زمان افزایش یافته و این یکی از ویژگی‌های بد این نوع وام است.

rate mortgage
مهاجرت به آمریکا

افزایش بهره وام ARM (Adjustable rate Mortgage) 

بعد از اینکه مدت زمان اولیه وام تمام شد، با توجه به شاخص‌های مرجع index و شاخص پایه margin میزان افزایش یا کاهش بهره وام مشخص می‌شود. شاخص مرجع یا index یک شاخص همواره متغیر است؛ اما شاخص margin یک شاخص پایدار بوده و تا زمان اتمام پرداخت وام نیز ثابت خواهد ماند. 

مقدار index روزانه تغییر می‌کند و تغییرات آن همواره در دسترس عموم مردم قرار دارد؛ بنابراین تمامی افرادی که قصد دریافت این وام را دارند، می‌توانند تغییرات index را دنبال کنند. 

خود index از شاخص‌های مختلفی تشکیل شده است که این شاخص‌ها عبارت‌اند از: 

• COFI (11 District Cost of Funds)

• ARMs are LIBOR (London Interbank Offered Rate)

• T-Bill (U.S. Treasury Bill)

• CMT (Constant Maturity Treasury)

و…

همان‌طور که قبلا نیز به آن اشاره شد، شاخص margin یک درصد پایدار و ثابت بوده که به شاخص index اضافه خواهد شد. این شاخص به صورت توافقی بین وام دهنده و وام گیرنده تعیین شده و قابل تغییر خواهد بود. 

انتخاب برنامه ARM (Adjustable rate Mortgage) 7/6

افرادی که یک rate Mortgage 7/6 انتخاب می‌کنند، تا 7 سال مبلغ بهره و اقساط آنها مبلغ ثابتی خواهد بود و بعد از 7 سال میزان بهره و اقساط وام افزایش می‌یابد؛ بنابراین یک برنامه بسیار خوب برای افرادی است که تصمیم دارند تا 7 سال بهره قابل پیش بینی را پرداخت کنند. 

از طرف دیگر این برنامه arm یک برنامه با قابلیت انعطاف‌پذیری بوده و یک روش بسیار خوب برای پس‌اندازی پول است. مورد بعدی که باعث شده این برنامه rate mortgage محبوب و پرطرفدار باشد، این است که این وام می‌تواند چندین سقف داشته باشد که افزایش نرخ بهره را محدود کند. 

جمع‌بندی

اگر تصمیم به مهاجرت به آمریکا و خرید ملک در این کشور را دارید، شما می‌توانید با استفاده از وام با بهره متغیر ARM ( Adjustable rate Mortgage) یک خانه خریداری کرده و با در یک بازه زمانی از بهره پایین شروع کنید. گرچه بعد از پایان این بازه زمانی، بهره وام افزایش یافته و اقساط آن نیز بیشتر خواهد شد؛ اما این وام می‌تواند امتیازات زیادی برای شما داشته باشد. 

برای اینکه بیشتر با سرمایه‌گذاری در آمریکا، خرید ملک، مالیات در آمریکا و… آشنا شوید، همچنان مطالب این سایت را دنبال کنید. 

بیشتر بخوانید: قوانین مالیات در آمریکا

منابع:

مسکن آمریکا

mrsi.ir

Author avatar
Mohaajer

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما از کوکی ها برای ایجاد بهترین تجربه کاربری استفاده می کنیم.
×

ارتباط با پشتیبانی USPVS

×