اطلاعات تماس
ایمیل:
info@mohaajer.org
شماره تماس واتساپ:
+۹۸.۹۳۶.۶۰۶.۳۶۳۲
دفاتر ایران
تهران، خیابان میرداماد، روبروی اداره ثبت شرکتها،
پلاک ۳۴۴، واحد ۲
شماره تماس: +98.21.2227.1553

تبریز، خیابان شریعتی جنوبی، بارون آواک، جنب کوچه کلیسا، پلاک ۳۹
شماره تماس: +98.41.3555.2835
دفتر آمریکا
2372 Morse Ave, Irvine
CA 92614

شماره تماس: +1.949.385.2703

صفحه اصلی > خدمات مهاجرتی > ویزای EB1 آمریکا

از صفر تا صد ویزای EB1

در میان ویزاهای مهاجرتی آمریکا، گروهی از ویزاها از ویزای EB1 تا ویزای EB5، در گروه EB قرار دارند که ویزاهای مبتنی بر کار یا سرمایه‌گذاری در آمریکا هستند و تمامی ویزاهای این دسته منجر به دریافت گرین کارت آمریکا می‌شوند. 

اگر شما در زمینه علوم، هنر، تحصیلات یا ورزش دارای توانایی منحصر به فردی هستید، می‌توانید با یکی از ویزاهای این دسته که ویزای نخبگان یا ویزای EB1 نامیده می‌شود، به آمریکا مهاجرت کنید. 

با دریافت این ویزا، شما گرین کارت و اقامت دائم آمریکا را دریافت کرده و می‌توانید همراه با همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال خود یک مهاجرت مطمئن و موفق را به آمریکا تجربه کنید. 

برای اینکه بیشتر با این ویزا، مزایای ویزا و شرایط دریافت آن آشنا شوید، ادامه این مطلب را حتما بخوانید.

آشنایی با ویزای EB1 آمریکا

ویزای EB1 آمریکا یکی از ویزاهای کاری است که به اتباع خارجی که دارای توانایی خاصی در یکی از زمینه‌های علوم، هنر، تجارت، تحصیل و یا ورزش هستند،‌ ارائه می‌شود. افرادی که بتوانند این ویزا را دریافت کنند،‌ می‌توانند همراه همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال خود به آمریکا مهاجرت کنند. 

در واقع ویزای EB1 به کارگران Priority workers که نسبت به سایر کارگران دارای برتری‌هایی بوده و به عبارتی نخبه هستند،‌ اعطا می‌شود. 

از مهم‌ترین ویژگی‌های این ویزای مهاجرتی و کاری آمریکا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. 

 • برای دریافت این ویزای آمریکا نیازی به دریافت پیشنهاد شغلی دائمی نخواهید داشت. بنابراین روند دریافت ویزا تسریع می‌شود. 
 • ممکن است که برای دریافت این ویزا واجد شرایط پردازش حق بیمه شوید که در این صورت روند بررسی پرونده شما سریع‌تر شود. 

در حالت کلی هدف از اعطای این ویزا جذب استادان و محققین برجسته و یا مدیران شرکت‌های چند ملیتی به آمریکا است. این ویزا در ۳ نوع برای این دسته از افراد صادر می‌شود که این ۳ نوع عبارت‌اند از:‌

این ویزا برای افرادی است که دارای توانایی خاص در زمینه تحصیلی، ورزشی، تجاری و علمی هستند. 

این نوع ویزای EB1 آمریکا برای اساتید و محققان برجسته صادر می‌شود. 

این ویزا نیز مختص افرادی است که مدیران اجرایی شرکت‌های چند ملیتی هستند. 

با دریافت مشاوره از کارشناسان هلدینگ تجاری مهاجرتی مهاجر،‌ بیشتر با این ویزا آشنا شده و مسیر بهتری را برای مهاجرت خود انتخاب خواهید کرد. 

ویزای EB1

مزایای دریافت ویزای EB1

از مهم‌ترین مزایای دریافت این ویزای آمریکا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. 

اولین مزیت این ویزا این است که دریافت آن سریع‌تر از سایر ویزاهای مهاجرتی کاری است و تقریبا هیچ تاخیری برای دریافت این ویزا وجود ندارد. 

دومین مورد این است که دریافت این ویزا به گواهی کار نیازی نداشته و برخلاف سایر ویزاها نیازی به گواهی کار از وزارت کار نیست و این مطلب باعث صرفه‌‌جویی در زمان و همچنین راحت شدن روند دریافت ویزا می‌شود. 

افرادی که این ویزا را دریافت می‌کنند، در گزینه‌های استخدامی خود، انعطاف بیشتری دارند، یعنی می‌توانند برای کارفرمایان مختلف و در موقعیت‌های شغلی با توجه به زمینه تخصصی خود کار کنند. 

داشتن این ویزا، می‌تواند منجر به دریافت اقامت دائم و قانونی گرین کارت آمریکا به صورت مستقیم شود. یعنی اینکه نیازی به درخواست مجزا برای دریافت گرین کارت نیست. 

افرادی که ویزای EB1 آمریکا را دریافت می‌کنند، می‌توانند همسر و فرزندان مجرد خود را نیز به همراه خود به آمریکا ببرند. این افراد حق کار و تحصیل در آمریکا را خواهند داشت. 

داشتن ویزای EB1 مسیری برای رسیدن به شهروندی آمریکا است و دارنده این ویزا می‌تواند بعد از مدت معینی برای دریافت شهروندی آمریکا اقدام کند. 

دارندگان ویزای EB1 می‌توانند آزادانه به داخل و خارج از ایالات متحده سفر کنند و محدودیتی برای ورود و خروج به آمریکا نخواهند داشت. 

افرادی که ویزای EB1 آمریکا را دریافت کرده و به همراه خانواده خود گرین کارت آمریکا را دارند، از تمامی مزایای اجتماعی آمریکا (مراقبت‌های بهداشتی، آموزشی و امنیت اجتماعی) بهره‌مند خواهند شد. 

ویزای EB1 آمریکا

شرایط دریافت ویزای EB1 مختص افراد با توانایی خاص

همان‌طور که قبلا نیز به آن اشاره شد، ویزای EB-1a یکی از انواع ویزاهای EB1 است که به افرادی که در یکی از زمینه‌های تجاری، آموزشی،‌ ورزش و یا علوم دارای توانایی‌های منحصربه‌فردی هستند، داده می‌شود. 

به این ویزا Extraordinary Ability green card یا کارت سبز توانایی فوق‌العاده نیز گفته می‌شود و در صورتی می‌توانید این ویزا را دریافت کنید که دارای شرایط زیر باشید. 

 • برنده یک جایزه ملی یا بین‌المللی باشید. البته می‌توانید به صورت انفرادی این جایزه را به دست آورده باشید و یا اینکه عضوی از یک تیم یا شرکتی باشید که برنده این جایزه شده است. 
 • در یک انجمن و یا گروهی عضو باشید که پتانسیل بسیار خوبی برای رسیدن به موفقیت‌هایی در سطح جهانی دارد. 
 • در نشریات پرمخاطب (مجلات تجاری و یا رسانه‌های بزرگ) مقاله‌ای را منتشر کرده‌اید. 
 • دستاوردها یا مشارکت‌های قابل توجهی مانند ثبت یک اختراع،‌ داشتن حقوق بالا و یا مدیریت یک شرکت سودآور در رزومه کاری شما دیده می‌شود. 

در صورتی که شما واجد شرایط دریافت ویزای EB-1a باشید، می‌توانید از مزایای متعدد آن استفاده کنید که از مهم‌ترین مزایای این نوع ویزای eb1 آمریکا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. 

 • زمان دریافت ویزا بسیار کوتاه‌تر از سایر ویزاهای مهاجرتی است. 
 • نیازی به نامه تایید PERM نیست. 
 • همسر و فرزندان مجرد شما می‌توانند با ویزاهای E-14 و یا E-15 همراه شما به آمریکا بیایند.

ویزای EB1 مختص اساتید برجسته و محققان

نوع دیگری از ویزای نخبگان آمریکا، ویزای EB-1b آمریکا است که توسط اداره شهروندی و مهاجرت ایالات متحده آمریکا USCIS به اساتید برجسته و محققان اعطا می‌شود. در صورتی که شما به عنوان یکی از اساتید دانشگاه یا یکی از محققین برای دریافت این نوع ویزا اقدام می‌کنید،‌ باید شرایط زیر را داشته باشید. 

 • شما باید ثابت کنید که هدف شما از ورود به آمریکا، رسیدن به موقعیت شغلی در محیط‌های شغلی، آموزشی و یا تحقیقاتی در یک دانشگاه و یا موسسه آموزشی است. 
 • باید نشان دهید که در رشته تحصیلی خود به موفقیت‌های برجسته‌ای در سطح بین‌المللی دست یافته‌اید. 
 • شما باید حداقل ۳ سال سابقه تدریس و یا تحقیق را در رشته تحصیلی خود در دانشگاه به اثبات برسانید. 
 • هدف شما از دریافت این ویزا، باید ادامه تحصیل در آمریکا و یا پیدا کردن یک موقعیت تحقیقاتی در یک دانشگاه و یا موسسه آموزشی معتبر باشید. 

در صورتی که واجد شرایط دریافت این ویزای آمریکا باشید، می‌توانید گرین کارت آمریکا را دریافت کرده و با خانواده خود به آمریکا مهاجرت کنید.

شرایط دریافت ویزای EB1 برای مدیران

دسته سوم از افرادی که ویزای EB1 به آنها داده می‌شود، مدیران اجرایی و یا مدیران شرکت‌های چند ملیتی هستند که باید نوع سوم این ویزا که ویزای EB-1c نام دارد،‌ دریافت کنند. این ویزا یک گرین کارت بسیار خوب است که برای دریافت آن کمتر از یک سال زمان لازم است. 

شما در صورتی می‌توانید این ویزای آمریکا را دریافت کنید که دارای شرایط زیر باشید. 

 • مدیر یا مدیر اجرایی در شرکتی خارج از آمریکا با حداقل ۳ سال سابقه کار هستید که می‌خواهید برای کار در سازمان یا تجارت خود به آمریکا بروید. 
 • می‌توانید تمامی نیازهای یک شرکت چند ملیتی را تامین کنید. 
 • به دنبال ادامه کار در شعبه آن سازمان قبلی در آمریکا هستید. 

توجه داشته باشید که کارفرما باید فرم I-140 را از طرف شما برای اداره مهاجرت ارسال کرده و نشان دهد که توانایی پرداخت مستمر دستمزد پیشنهادی را دارد. 

 • شما باید مدیر اجرایی و یا مالک یک شرکت باشید. 
 • باید بتوانید ثابت کنید که شغل مورد نظر شما واقعا مدیریتی و یا اجرایی است.

در صورتی که شما این شرایط را دارید، با تکمیل این فرم از خدمات کارشناسان ما در هلدینگ مهاجر بهره‌مند شوید. 

مدت زمان مورد نیاز برای دریافت ویزای EB1

همان‌طور که قبلا نیز به آن اشاره شد، مدت زمان بررسی و پردازش درخواست این ویزا کوتاه است و بعد از تایید فرم I-140، حدود ۶ ماه طول می‌کشد تا اینکه گرین کارت آمریکا برای متقاضی صادر شود. 

زمان پردازش درخواست با توجه به حجم پرونده‌های مرکز خدمات منطقه‌ای ممکن است کم یا زیاد شود که در صورت پرداخت هزینه اضافه،‌ امکان سرعت بخشیدن به کار وجود دارد.

هزینه USCIS برای فرم I-140، هفتصد دلار آمریکا و هزینه پردازش ویزا ۳۴۵ دلار آمریکا است. 

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای EB1

اگر متقاضی دریافت این ویزای آمریکا هستید، برای دریافت ویزا باید مدارک زیر را ارائه دهید. 

 • برگه Confirmation برای وقت مصاحبه سفارت و همچنین رسید پرداختی 
 • فرم I-485 برای درخواست اقامت دائم 
 • فرم I-797 اعلامیه تایید و یا دریافت فرم I-140 
 • نامه امضا شده برای درخواست کار در زمینه شغل تعیین شده 
 • سوابق ویزاهای غیر مهاجرتی 
 • صفحه پاسپورت با مهر پذیرش / آزادی مشروط
 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
 • اصل و کپی کارت پایان خدمت 
 • پرینت حساب بانکی به زبان انگلیسی
 • سند ازدواج و طلاق در صورت وجود 
 • سوابق دادگاه، زندان و یا بازداشت در صورت وجود 
 • مدارک پزشکی 
 • گواهی تمکن مالی 
 • لیستی از اکانتی‌ها در فضای مجازی با نام اپلیکیشن 

و مدارک و اسنادی برای اثبات توانایی‌ها و …

شانس بالا برای دریافت ویزای EB1

افرادی که متقاضی دریافت ویزای EB3 آمریکا هستند، بعد از د

شما در صورتی شانس بالایی برای دریافت این ویزای آمریکا دارید که بتوانید یک رزومه قوی ارائه دهید. این رزومه در صورتی قوی است که به موارد زیر توجه کرده باشید. 

ریافت یک پیشنهاد شغلی از کارفرمای آمریکایی باید مراحل مختلفی را برای دریافت ویزا طی کنند که این مراحل عبارت‌اند از:

اولین موردی که برای دریافت این ویزا، مهم است، این است که شما شرایط دریافت این ویزا را با توجه به مواردی که قبلا به آن اشاره شد، داشته باشید، یعنی فردی با توانایی خاص باشید، استاد برجسته و یا محقق باشید و یا مدیر اجرایی در یک شرکت چند ملیتی باشید. 

شواهد و مدارکی را ارائه دهید که نشان‌دهنده توانایی‌های شما در حوزه کاری‌تان باشد. این شواهد می‌تواند شامل جوایز، عضویت در سازمان‌ها یا گروه‌های معتبر، ثبت اختراع، انتشارات، پوشش رسانه‌ای و توصیه‌نامه از متخصصان این حوزه باشد. 

اگر شما یک استاد و یا یک محقق هستید، باید شواهدی را ارائه دهید که نشان دهنده فعالیت‌های منحصربه‌فرد شما در زمینه دانشگاهی است. این شواهد می‌تواند شامل مواردی مثل انتشارات، نقل‌قول‌ها، کمک‌های دریافتی، توصیه‌نامه‌های همکاران و… باشد. 

در صورتی که به عنوان یک مدیر اجرایی برای دریافت این ویزا اقدام کرده‌اید، باید نقش مدیریتی یا اجرایی خود را در یک شرکت چند ملیتی ثابت کنید. برای این کار باید شواهدی را ارائه دهید که نشان‌دهنده مسئولیت‌های شما، فعالیت‌های شما در کشورهای مختلف، توصیه نامه از همکاران و یا روسایتان و همچنین نمودارهای سازمانی باشد. 

از دیگر کارهایی که برای تقویت رزومه برای درخواست ویزای EB1 می‌توانید انجام دهید،‌ این است که یک بیانیه قانع کننده بنویسید و در آن دستاوردها و مشارکت‌های خود در زمینه کاری را به صورت برجسته نشان دهید. 

از افراد معتبر بخواهید که توانایی‌های خارق‌العاده، حرفه آکادمیک و یا نقش مدیریتی و اجرایی شما را تایید کرده و به شما توصیه‌نامه دهند. 

تمامی اسناد و مدارک را به ترتیب اولویت در لیست مدارک خود قرار دهید تا پردازش مدارک آسان‌تر شود. 

با دریافت مشاوره و خدمات از کارشناسان ما در هلدینگ تجاری مهاجرتی مهاجر، شانس دریافت ویزای EB1 را افزایش دهید. 

مراحل دریافت ویزای EB1

اگر متقاضی دریافت این ویزای کاری و مهاجرتی آمریکا هستید، برای دریافت ویزا باید مراحل مختلفی را پشت سر بگذارید که این مراحل عبارت‌اند از: 

اولین مرحله برای دریافت این ویزا، این است که کارفرمای آمریکایی برای استخدام یک فرد خارجی باید فرم I-140 را تکمیل کرده و به اداره مهاجرت ارسال کند. 

پردازش فرم I-140 معمولا چندین ماه طول می‌کشد و در صورتی که کارفرما بخواهد روند پردازش را سریع‌تر کند، می‌تواند با درخواست پردازش حق بیمه، زمان پردازش را به ۱۵ روز برساند. 

بعد از پردازش درخواست و تایید آن، ویزا در دسترس شما خواهد بود. 

در این مرحله باید فرم I-485 را برای دریافت گرین کارت و اقامت دائم آمریکا تکمیل کند. 

زمان پردازش این فرم نیز با توجه به موقعیت مکانی فرد و حجم کاری اداره مهاجرت متفاوت است. برخی از متقاضیان در این مرحله باید در مصاحبه شرکت کنند و آفیسر تمامی موارد را بررسی کرده و تایید نهایی را برای دریافت ویزا ارائه دهد. 

در پایان بعد از تایید درخواست، شما می‌توانید گرین کارت و اقامت دائمی آمریکا را به دست آورید. 

جمع‌بندی

یکی از ویزاهای مهاجرتی آمریکا که ویزایی مبتنی بر کار است، ویزای EB2 است که به آن ویزای نخبگان نیز گفته می‌شود، زیرا این ویزا به افرادی داده می‌شود که دارای توانایی‌های خاص و خارق‌العاده‌ای هستند. 

دریافت این ویزا نسبت به سایر ویزاهای کاری و مهاجرتی آمریکا سریع‌تر بوده و همچنین منجر به دریافت گرین کارت و اقامت دائم آمریکا خواهد شد. افرادی که این ویزا را دریافت می‌کنند، می‌توانند همسر و فرزندان مجرد خود را نیز به همراه داشته باشند و از تمامی امکانات رفاهی، اجتماعی آمریکا بهره‌مند شوند. 

در صورتی که شما یکی از افرادی هستید که شرایط دریافت این ویزا را دارید، برای دریافت مشاوره و خدمات مهاجرتی با کارشناسان ما در هلدینگ تجاری – مهاجرتی مهاجر تماس بگیرید.

سوالات متداول

مدت زمان دریافت این ویزا با توجه به کشور مبدا و حجم پرونده‌های اداره مهاجرت تعیین می‌شود، اما در حالت کلی این پروسه کوتاه مدت و در حدود ۶ ماه است. 

بله، با درخواست پردازش حق بیمه می‌توان روند پردازش درخواست را کوتاه‌تر کرد. 

بله، افرادی که شرایط لازم را داشته باشند، می‌توانند با این ویزا به آمریکا مهاجرت کنند. 

دریافت مشاوره برای ویزای EB1

دریافت مشاوره برای ویزای EB1

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
ارتباط با ما

جهت اطلاع از بهترین روش‌های مهاجرت و اطلاع از آخرین اخبار مهاجرتی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

اطلاعات تماس
تلفن

98.21.2227.1553+

واتس اپ

98.936.606.3632+

ایمیل

info@mohaajer.org

×

ارتباط با پشتیبانی USPVS

×