اطلاعات تماس
ایمیل:
info@mohaajer.org
شماره تماس واتساپ:
+۹۸.۹۳۶.۶۰۶.۳۶۳۲
دفاتر ایران
تهران، خیابان میرداماد، روبروی اداره ثبت شرکتها،
پلاک ۳۴۴، واحد ۲
شماره تماس: +98.21.2227.1553

تبریز، خیابان شریعتی جنوبی، بارون آواک، جنب کوچه کلیسا، پلاک ۳۹
شماره تماس: +98.41.3555.2835
دفتر آمریکا
2372 Morse Ave, Irvine
CA 92614

شماره تماس: +1.949.385.2703

ویزای E2 انتخابی مناسب برای سرمایه‌گذاری در آمریکا

یکی از بهترین کشورها برای سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی کسب‌وکار کشور آمریکا است که دارای بهترین اقتصاد جهان است و از مهاجران و به ویژه سرمایه‌گذاران استقبال می‌کند. در میان ویزاهای سرمایه‌گذاری آمریکا، ویزای E2 ویزایی است که سریع‌تر از سایر ویزاها صادر می‌شود و به سرمایه زیادی نیز نیاز ندارد. 

مبلغ سرمایه‌گذاری کم، صدور سریع ویزا و قابلیت تمدید ویزا به تعداد نامحدود باعث شده است که سرمایه‌گذاران بسیاری از سراسر دنیا متقاضی دریافت این ویزا باشند تا بتوانند با خرید یک بیزینس یا راه‌اندازی یک کسب‌وکار جدید در آمریکا به سود کلان برسند. 

این ویزا می‌تواند یک مجوز برای راه‌اندازی و شروع استارتاپ در آمریکا باشد، بنابراین افراد خلاق و توانمندی که ایده استارتاپی بسیار جدید و نوآورانه‌ای دارند، می‌توانند با ویزای E2 آمریکا به رویاهای خود تحقق بخشند.

ویزای E2 آمریکا چیست؟

ویزای E2 یک ویزای سرمایه‌گذاری و غیر مهاجرتی است که به فرد این امکان را می‌دهد که وارد آمریکا شده و در یک واحد اقتصادی در این کشور سرمایه‌گذاری کند. البته این ویزا منجر به دریافت گرین کارت و اقامت دائم آمریکا نمی‌شود، اما تمدید این ویزا محدودیتی ندارد و متقاضی می‌تواند بارها این ویزا را تمدید کند و یک اقامت طولانی در آمریکا داشته باشد.

زمان پردازش به درخواست این ویزا به‌طور میانگین ۳ ماه است و متقاضی می‌تواند با خرید یا راه اندازی بیزنس در آمریکا ی یک سرمایه‌گذاری پرسود را شروع کند. حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری برای دریافت این ویزا، ۱۰۰۰۰۰ دلار آمریکا است. 

مزیت مهم این ویزا این است که متقاضی می‌تواند همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود را نیز به همراه داشته باشند،‌ همچنین کارکنان این کسب‌وکار نیز می‌توانند مجوز اقامت در آمریکا را دریافت کنند. 

با این حال دریافت این ویزا مانند تمامی ویزاهای دیگر شرایطی دارد و تنها افرادی می‌توانند این ویزا را دریافت کنند که شرایط لازم را داشته باشند. از جمله این شرایط می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

اگر می‌خواهید شرایطتان برای دریافت ویزای e2 آمریکا و اقامت دائم این کشور کاملا رایگان بررسی شود، اطلاعات خود را اینجا وارد کنید تا با شما تماس بگیریم.

شرایط دریافت ویزای E2 آمریکا چیست؟

افرادی که متقاضی دریافت ویزای E2 آمریکا هستند، برای دریافت این ویزا باید شرایط لازم را داشته باشند که از مهم‌ترین شرایط دریافت این ویزا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. 

 • متقاضی دریافت این ویزا باید شهروند یکی از کشورهایی باشد که با ایالات متحده آمریکا معاهدات تجاری دارد. 
 • بعد از پایان اعتبار این ویزا،‌ فرد باید خاک آمریکا را ترک کند، مگر اینکه نسبت به تمدید ویزا اقدام کرده باشد. 
 • سرمایه‌گذار باید در آمریکا حداقل سرمایه‌گذاری را انجام دهد. 
 • متقاضی دریافت این ویزا باید حداقل مالکیت ۵۰ درصد از کسب‌وکار خریداری شده را داشته باشد. 
 • کسب‌وکار خریداری شده باید یک تجارت فعال و انتفاعی باشد. 
 • فرد باید برای توسعه کسب‌وکار خود در آمریکا حضور داشته باشد. 
 • منابع سرمایه باید کاملا قانونی باشند. 
 • میزان درآمد این کسب‌وکار باید بتواند هزینه‌های زندگی خانوادگی فرد را تامین کرده و برای اقتصاد آمریکا نیز سودآور باشد.

انواع سرمایه‌گذاری‌های مجاز برای ویزای E2

سرمایه‌گذارانی که قصد دارند تحت برنامه E-2 در آمریکا سرمایه‌گذاری کنند، می‌توانند یکی از گزینه‌های زیر را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنند.

راه‌اندازی یک کسب‌وکار جدید

در ویزای E-2 سرمایه‌گذاران می‌توانند با سرمایه خود یک کسب‌وکار را در آمریکا راه‌اندازی کنند که برای این کار باید مجوزهای لازم را دریافت کرده و شرکت یا کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنند. 

خرید یک کسب‌وکار

سرمایه‌گذار می‌تواند با سرمایه خود یک تجارت آماده را در آمریکا خریداری کند. خرید کسب‌وکار می‌تواند شامل خرید تمام آن کسب‌وکار یا بخشی از آن (دارایی شرکت، پایگاه مشتریان و …) باشد.

خرید فرانچایز

سرمایه‌گذاران می‌توانند با خرید فرانچایزها در برنامه E-2 آمریکا شرکت کنند. فرانچایز یک مدل تجاری آماده است که برند شناخته شده و مخاطبان و مشتریان خود را پیدا کرده است.

توسعه املاک و مستغلات

یکی دیگر از انواع سرمایه‌گذاری‌های مجاز تحت ویزای E-2، سرمایه‌گذاری در پروژه‌های توسعه املاک و مستغلات (املاک تجاری، توسعه پروژه‌های مسکونی و یا پروژه‌هایی با کاربردهای ترکیبی) است. سرمایه‌گذاران باید بتوانند به ایجاد اشتغال و رشد اقتصادی آمریکا کمک کنند. 

گسترش یک کسب‌وکار

سرمایه‌گذارانی که در کشور خود صاحب یک کسب‌وکار هستند، می‌توانند برای گسترش بیزینس خود، یک شعبه در آمریکا افتتاح کنند یا یک کارخانه تولیدی و یا مرکز توزیعی در ایالات متحده داشته باشند. 

سرمایه‌گذاری در مشاغل مشکل‌دار

یکی از راه‌های سرمایه‌گذاری در آمریکا در برنامه ویزای E-2، پیدا کردن مشاغلی است که به احیا و بازسازی نیاز دارند. سرمایه‌گذاران می‌توانند با تزریق سرمایه، اجرای استراتژی‌های مدیریتی کاربردی و یا پرداخت بدهی‌ها یک کسب‌وکار را نجات داده و به سوددهی برسانند. 

شرایط کارمندان همراه سرمایه‌گذار برای ویزای E2

افرادی که متقاضی دریافت ویزای E2 آمریکا هستند، می‌توانند علاوه بر همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال خود، کارمندان خود را نیز به همراه ببرند. این افراد ویزای L1 آمریکا را دریافت خواهند کرد و شرایط مورد نیاز برای این افراد به صورت زیر خواهد بود. 

۱- کارفرمای این افراد باید تابعیت یکی از کشورهای طرف معاهده با آمریکا را داشته باشد. 

۲- کارمند باید صلاحیت‌های لازم را برای کارمندی داشته باشد. 

۳- در صورتی که کارفرما یک فرد نیست، کارمند باید از طرف افرادی که حداقل ۵۰ درصد از سهام یک شرکت یا سازمان در آمریکا را داشته و شهروند کشورهای طرف معاهده با آمریکا هستند، استخدام شده باشد. 

۴- کارمند باید برای این موقعیت شغلی در آمریکا صلاحیت لازم را داشته باشد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای E2

اگر متقاضی دریافت ویزای E2 آمریکا هستید، باید مدارک زیر را به سفارت ارائه دهید. 

 • فرم درخواست ویزا 
 • پاسپورت معتبر 
 • عکس 
 • رزومه کاری 
 • طرح تجاری یا بیزینس پلن 
 • مدارک مهارتی 
 • گواهی تمکن مالی
 • رسید حواله به آمریکا 
 • اثبات راه‌اندازی کسب‌وکار در آمریکا یا خرید بیزینس
 • اثبات سرمایه‌گذاری در آمریکا 
 • اثبات واقعی بودن اهداف برای دریافت این ویزا 
 • شواهدی که سوددهی شرکت را در آمریکا ثابت کنند. 
 • اثبات واقعی بودن کسب‌وکار و قابلیت اجرای آن

ویزای E2 آمریکا برای چه کسانی مناسب است؟

ویزای E2 مناسب افرادی است که سرمایه قابل توجهی دارند و تصمیم دارند که این سرمایه را در ایالات متحده آمریکا به سوددهی برسانند. چند دسته افراد بیشتر از همه مشتاق دریافت این ویزای آمریکا هستند. 

۱- شهروندان کانادایی که تمایل دارند سرمایه خود را به کشور همسایه برده و علاوه بر زندگی در یک کشور با آب و هوای چهارفصل، کسب‌وکار خود را به بهترین شکل توسعه دهند. 

۲- شهروندان اروپایی که می‌خواهند سرمایه‌گذاری در آمریکا را نیز تجربه کنند. 

۳- شهروندان ترک که به دلیل تورم و مشکلات اقتصادی ترکیه به یک بستر امن و مطمئن برای سرمایه‌گذاری فکر می‌کنند. 

۴- شهروندان ایرانی که سرمایه خوبی دارند و می‌توانند شهروندی کشور دیگری را دریافت کرده و سپس در آمریکا سرمایه‌گذاری کنند. 

و…

مزایای دریافت ویزای E2 آمریکا

دریافت ویزای E2 آمریکا برای دارندگان آن مزایای متعددی دارد که از مهم‌ترین این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. 

۱- افرادی که متقاضی دریافت این ویزای سرمایه‌گذاری هستند، می‌توانند با ۱۰۰ هزار دلار برای این ویزا اقدام کنند. 

۲- اعتبار اولیه این ویزا ۲ سال است، اما محدودیتی در تعداد تمدیدهای این ویزا وجود ندارد. 

۳- متقاضی می‌تواند همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال خود را نیز به همراه داشته باشد. 

۴- همسر دارنده این ویزا مجوز کار در آمریکا را خواهد داشت و برای کارکردن به کارفرماهای آمریکایی محدودیتی ندارد. فرزندان متقاضی نیز می‌توانند در آمریکا مشغول به تحصیل شوند. 

۵- در این نوع سرمایه‌گذاری در آمریکا، خود متقاضی می‌تواند سرمایه خود را مدیریت کند. 

۶- این ویزا به نسبت سایر ویزاهای سرمایه‌گذاری آمریکا روند سریع‌تری دارد. 

۷- دارنده این ویزا و خانواده او شماره ملی social security دریافت خواهند کرد و از مزایای زندگی در آمریکا برخوردار خواهند شد.

ویزای E2 آمریکا برای شهروندان ایرانی

همان‌طور که قبلا نیز به این نکته اشاره شد، شهروندان ایرانی نمی‌توانند این ویزا را دریافت کنند، زیرا ایران و آمریکا معاهدات تجاری ندارند، اما می‌توانند پاسپورت کشور دیگری مانند ترکیه یا امارات را دریافت کرده و سپس برای دریافت ویزای e2 اقدام کنند. 

پس اگر شما یکی از متقاضیان دریافت این ویزا هستید، باید یک پاسپورت دوم داشته باشید تا بتوانید به رویاهای خود جامه عمل بپوشانید. 

 

ویزای E2 برای کانادایی‌ها

ویزای E2 برای اروپایی‌ها

ویزای E2 برای دارندگان پاسپورت ترکیه

برای بهره‌مند شدن از تمام مواردی که بیان شد، کافی است فرم مشاوره ما را پر کنید. فراموش نکنید ارزیابی و مشاوره اولیه مهاجر کاملاً رایگان است.

مراحل درخواست ویزای E2 آمریکا

افرادی که متقاضی دریافت ویزای E2 آمریکا هستند، با توجه به موقعیت مکانی خود که در آمریکا یا خارج از آمریکا هستند، مراحل مختلفی را پشت سر می‌گذارند که این مراحل به صورت زیر خواهد بود. 

مراحل درخواست ویزای E2 برای افرادی که در آمریکا حضور دارند

افرادی که در خاک آمریکا حضور دارند و با یکی از ویزاهای این کشور به صورت قانونی وارد آمریکا شده‌اند، برای تغییر وضعیت خود به ویزای E2 آمریکا باید فرم I-129 را تکمیل کنند. این فرم برای افرادی است که اقامت دائم آمریکا را ندارند و به‌عنوان یک کارگر خارجی در آمریکا حضور دارند.
با تکمیل این فرم، مدارک و اسناد دیگری مانند ملیت، میزان سرمایه‌گذاری و همین‌طور جزئیات مالی متقاضی در خصوص کسب‌وکار باید تایید شود. افرادی که خودشان اقدام به تغییر وضعیت خود گرفته‌اند، باید تمامی مسئولیت دادخواست را بر عهده بگیرند، اما در صورتی که فرد کارمند یک شرکت باشد، کارفرما باید فرم مورد نظر را تکمیل کند.

مراحل درخواست ویزای E2 برای افرادی که خارج از آمریکا هستند

متقاضیانی که در خارج از آمریکا هستند برای دریافت این ویزا باید فرم DS-160 را تکمیل کنند که این فرم را می‌توانند به صورت آنلاین تکمیل کرده و درخواست ویزای E2 بدهند. بعد از اینکه متقاضی این فرم را تکمیل کرد باید در مصاحبه سفارت آمریکا حضور پیدا کرده و به سوالات آفیسر پاسخ دهد و او را برای صدور ویزا قانع کند. 

هزینه دریافت ویزای E2 آمریکا

هزینه دریافت این ویزا به عوامل متعددی بستگی دارد که از مهم‌ترین عوامل می‌توان به پردازش درخواست ویزا با حق بیمه و همین‌طور محل درخواست برای ویزا اشاره کرد. 

در حالت کلی متقاضی برای ارسال فرم I-129 باید مبلغی در حدود ۴۶۰ دلار پرداخت کند که اگر بخواهد بررسی پرونده با حق بیمه همراه باشد، حدود ۲۵۰۰ دلار به این مبلغ اضافه خواهد شد.

مدت زمان پروسه دریافت ویزای E2 آمریکا

مدت زمان بررسی پرونده درخواست ویزای E2 نیز به محل ارائه درخواست بستگی دارد و از طرفی پیچیدگی‌های پرونده نیز می‌تواند روند بررسی پرونده را طولانی‌تر کند. با این حال در حالت عادی دریافت این ویزا بین ۱۵ تا ۴۵ روز زمان خواهد برد. 

مدت زمان اعتبار ویزای E2 آمریکا

افرادی که با ویزای E2 وارد آمریکا می‌شوند و تمامی افراد خانواده تحت تکفل و کارمندان وابسته انها تا دو سال می‌توانند در آمریکا حضور داشته باشند. البته در صورتی که کسب‌وکار سوددهی لازم را داشته باشد، دارنده این ویزا می‌تواند به تعداد نامحدود این ویزا را تمدید کند. 

شرایط و قوانین کار تحت ویزای E2 در آمریکا

مهم‌ترین شرایط کار در ایالات متحده آمریکا با ویزای E2 برای سرمایه‌گذار و کارمند قراردادی او به این صورت است که آنها باید در زمینه‌ای فعالیت کنند که مورد تایید ایالات متحده آمریکا است. 

برای کارمندانی که تحت برنامه E2 وارد آمریکا می شوند، این شرایط وجود دارد که: 

1️⃣  سازمان محل کار فرد در آمریکا با سازمان مادر که در خارج از آمریکا است باید در ارتباط باشد. 

2️⃣  کارمندانی که تحت این برنامه در آمریکا مشغول به کار می‌شوند، باید مهارت لازم را برای موقعیت شغلی خود داشته باشند. 

3️⃣  شرایط و ضوابط استخدام نباید تغییر کند. در صورت تغییر شرایط، USCIS باید این تغییرات را تایید کند.

کشورهایی که شهروندان آنها می‌توانند ویزای E2 دریافت کنند

برای دیدن لیست کشور ها کلیک کنید

همان‌طور که قبلا نیز به آن اشاره شد، این ویزا به افرادی ارائه می‌شود که تابعیت کشوری را داشته باشند که با امریکا معاهدات تجاری دو طرفه دارد. از انجایی‌که ایران با آمریکا روابط تجاری و سیاسی ندارد، بنابراین شهروندان ایرانی قادر به دریافت این ویزا نیستند، اما می‌توانند با دریافت شهروندی یکی از کشورهایی که در جدول زیر مشخص شده است، خود را واجد شرایط دریافت ویزای E2 آمریکا کنند.

 

نام کشور  ویزای سرمایه‌گذاری قابل دریافت 

نام کشور 

ویزای سرمایه‌گذاری قابل دریافت 
آلبانی  E2  آرژانتین  E1 , E2
ارمنستان E2 استرالیا  E1 , E2 , E3
اتریش E1 , E2 آذربایجان E2
بحرین  E2 بنگلادش E2
بلژیک  E1 , E2 بولیوی E1 , E2
بوسنی و هرزگوین E1 , E2 برونی  E1
بلغارستان  E2 کامرون  E2
کانادا  E1 , E2  شیلی  E1 , E2
تایوان  E1 , E2 کلمبیا  E1 , E2
کنگو  E2 کاستاریکا  E1 , E2
کرواسی  E1 , E2 جمهوری چک  E2
دانمارک  E1, E2 اکوادور  E2
مصر E2 استونی E1 , E2
اتیوپی  E1 , E2 فنلاند  E1, E2
فرانسه  E1 , E2 گرجستان  E2
آلمان  E1 , E2  یونان  E1
گرانادا  E2 هندوراس E1
ایرلند  E1 , E2 اسرائیل E1 , E2
ایتالیا E1 , E2 جامائیکا E2
ژاپن  E1 , E2 اردن  E1 , E2
قزاقستان E2 کره جنوبی  E1 , E2
کزوو E1 , E2 قرقیزستان E2
لتونی E1 , E2 لیبریا  E1 , E2
لیتوانی  E2 لوکزامبورگ  E1 , E2
مقدونیه  E1 , E2 مکزیک  E1 , E2
مولداوی E2 مغولستان  E2
مغولستان E2 مونته نگرو  E1 , E2
مراکش E2 هلند  E1 , E2
نیوزیلند  E1 , E2 نروژ E1 , E2
عمان  E1 , E2 پاکستان  E1 , E2
پاناما  E2 پاراگوئه  E1 , E2
فیلیپین  E1 , E2  لهستان  E1 , E2
رومانی  E2 سنگال  E2 
صربستان  E1 , E2 سنگاپور  E1 , E2
چکسلواکی  E2 اسلوونی  E1 , E2
اسپانیا  E1 , E2 سریلانکا E2
سورینام E1 , E2  سوئد  E1 , E2
سوئیس E1 , E2 تایلند E1 , E2
توگو  E1 , E2 ترینیداد و توباگو E2
تونس E2 ترکیه  E1 , E2
اکراین  E2 بریتانیا E1 , E2
یوگسلاوی E1 , E2

جمع‌بندی

اگر قصد سرمایه‌گذاری در ایالات متحده را دارید، ویزای E2 شما را سریع‌تر از هر ویزای سرمایه‌گذاری دیگری به هدفتان می‌رساند. تنها کافی است که شهروندی کشور را داشته باشید که با آمریکا روابط تجاری خوبی دارد. 

این ویزا به شما کمک می‌کند تا با حداقل سرمایه یک بیزینس را در آمریکا خریداری کرده و یا یک کسب‌وکار نو یا یک استارتاپ در آمریکا راه‌اندازی کنید و به مدت طولانی در خاک آمریکا مانده و کسب‌وکار خود را اداره کنید. 

اگر شما فکر می‌کنید که شرایط دریافت این ویزا را دارید، فرم زیر را تکمیل کنید تا از مشاوره کارشناسان هلدینگ مهاجر بهره‌مند شوید.

درخواست مشاوره رایگان دریافت ویزای e2 آمریکا

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*

سوالات متداول

آیا ویزای E2 منجر به دریافت اقامت دائم و شهروندی آمریکا می‌شود؟

خیر، این ویزا غیر مهاجرتی است و منجر به اقامت دائم نمی شود، اما به دفعات قابل تمدید است و متقاضی می‌تواند با تمدید این ویزا در خاک آمریکا بماند. 

حداقل سرمایه برای دریافت این ویزا چقدر است؟

قانونگذار در مورد میزان حداقل سرمایه گذاری صحبتی نکرده است اما، متقاضیان دریافت این ویزا با حداقل ۱۰۰۰۰۰ دلار آمریکا می‌توانند شرایط بهتری برای موفقیت در دریافت ویزا داشته باشند. 

آیا برای دریافت ویزای E2 شرط سنی یا تحصیلی تعریف شده است؟

خیر، برای دریافت این ویزا تحصیلات، سن و یا حتی نمره آیلتس تعریف نشده است، اما متقاضی باید سلامتی جسمی و روانی کافی داشته باشد و به زبان انگلیسی نیز آشنایی نسبی داشته باشد.

0 +
پروژه موفق
0 +
رضایت مشتریان
ما از کوکی ها برای ایجاد بهترین تجربه کاربری استفاده می کنیم.
×

ارتباط با پشتیبانی USPVS

×